Versenyeredmények

2020/2021 Tanév

 

 

 

 

Takáts Dániel 7.b osztályos tanuló, a Hevesy György Kémiaverseny budapesti fordulójában
elért eredménye alapján a verseny országos döntőjébe jutott.

 

Felkészítő tanáruk Kovács Erzsébet

 

Gratulálunk!

 

 

 

 

 

Varga Tamás Matematika Verseny országos döntő

 

Takáts Dániel 71. Szipőcs levenete 85. helyen végzett.

 

Felkészítő tanáruk Kürtössy Emese

 

Gratulálunk!

 

 

A Hevesy György Kémiaverseny kerületi fordulójában

 

Szendrői Bori 7.a osztályos tanuló 6. helyezést,
Takáts Dániel 7.b osztályos tanuló

1. helyezést ért el.

Eredménye alapján mind a két tanuló tovább jutott a fővárosi fordulóba.

 

Takáts Dániel, a Curie Kémia Emlékverseny területi fordulójában elért eredménye alapján tovább jutott az országos döntőbe.

 

Felkészítő tanár: Kovács Erzsébet

 

 

 

 XXIV. Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási versenyen a 2. fordulóba jutott

 

 

7. Szipőcs Levente  Felkészítő tanár: Oláhné Németh Ildikó

8. Bundovics Melinda  Felkészítő tanár: Sasvári Zsuzsanna

8. Kutasy Kinga  Felkészítő tanár: Sasvári Zsuzsanna

8. Kádár Anna Berta  Felkészítő tanár: Oláhné Németh Ildikó

 

A tantermen kívül folyó oktatásra való tekintettel a 2. forduló időpontja az eredetileg tervezett márciusi időpont helyett:

– 5–6. évfolyam: 2021. április 15. 14:00 óra

– 7–8. évfolyam: 2021. április 15. 15:00 óra

 

A TOVÁBBIAKBAN A  JÁRVÁNY MIATT KIALAKULÓ VÁLTOZÁSOKRÓL ÉRTESÍTJÜK ÖNÖKET!

 

 

Továbbjutott a Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz-Földtan Verseny fővárosi fordulójába

 

Takáts Dániel (7.b). A Herman Ottó Kárpát-medencei Biológiaverseny fővárosi fordulójába Bodányi Brigitta (7.a), Tölgyesi Johanna (7.b), Vass Édua (7.a) jutottak tovább.

A verseny áprilisban lesz megtartva.

 

Felkészítő tanáruk: Matusné Szaniszló Katalin

 

 

 

Országos Gyermekmentő Szolgálat, biztonságos internethasználat címmel pályázatot hirdetett általános iskolások, és gimnazisták számára.

 

Képregény kategóriában

 

Jakab Dóri 8.b

1. helyezést ért el,

pályamunka

 

Mém kategóriában pedig

 

Márkos Kálmán Iason

7.a osztályos tanuló

 1. helyezést ért el.

Pályamunka

 

Felkészítő tanáruk: Piry Anikó

 

Gratulálunk!

 

 

Bolyai Természettudományi Csapatverseny

körzeti fordulójának eredménye

 

 

Az eredmények innen tölthetők le.

 

Gratulálunk!

 

 

 

 

Országos Gyermekmentő Szolgálat, biztonságos internethasználat címmel pályázatot hirdetett általános iskolások, és gimnazisták számára.

 

Képregény kategóriában

 

Jakab Dóri 8.b

1. helyezést ért el,

pályamunka

 

Mém kategóriában pedig

 

Márkos Kálmán Iason

7.a osztályos tanuló

 1. helyezést ért el.

Pályamunka

 

Felkészítő tanáruk: Piry Anikó

 

Gratulálunk!

 

 

 

 

Német nyelvi Országos Általános Iskolai Tanulmányi Verseny fővárosi fordulójába jutott tanulóink:

 

Szendrői Borbála 7.a, Csekei Domonkos, Bundovics Melinda, Fodor Lilla, Zsovák Domokos 8.a osztályos tanulók.

 

 

Felkészítő tanáruk: Sike József

 

 

Sikereikre büszkék vagyunk, gratulálunk!

 

 

 

 

A Jókai Klub 2020 razpályázatán

 

Bazsa Borbála Lilla 4.b
I. helyezést,

 

Frönlich Franka 4.b

III. helyezést ért el.

 

rajzversenyJókai:
https://www.jokaiklub.com/rajzverseny

 

Felkészítő tanár : Dalmy Gábor

 

Többi résztvevő tanulónk alkotásához is szívből gratulálunk!

 

 

A Te sztorid! című rövidfilmes és animációs pályázaton

 

Stachowski Jan
1. helyezést ért el.

 

pályázati animáció:
https://www.youtube.com/watch?v=J2WJWLcpbwc

 

 

Kimagasló eredményéhez szívből gratulálunk, további szép sikereket kívánunk!

 

 

 

 

 

Országos Nemzetiségi Nyelvi Verseny 2020

 

Sainidis-Fábry Konstantin 8.a osztályos tanuló

az Országos Nemzetiségi Nyelvi Versenyen

 

görög nyelv és irodalom kategóriában

1. helyezést,

 

görög népismeret kategóriában

3. helyezést ért el.

 

Felkészítő tanára: Elli Siapanidou

 

 

 

 

 

 

 

2019/2020 Tanév

 

Zrínyi Ilona Matematikaverseny 2020

 

Granik Szilvágyi Dániel  2.b osztályos tanulónk a Zrínyi Ilona Matematikaverseny Budapest VI. körzeti fordulóján 
a  2. osztályosok között  egyéniben XII. helyezést, csapatban első helyezést ért el.

 

Felkészítő tanár :

Bojtor Gáborné

 

 

Szép eredményéhez szívből gratulálunk, további szép sikereket kívánunk!

 

 

 

 

 

Zrínyi Ilona Matematikaverseny 2020

 

Döntőbe jutott tanulóink:

Sólyom Eszter 2. a osztály. Felkészítő tanára: Kostkáné Perlik Tímea.

Leiblinger Ábris 3.b. osztály. Felkészítő tanára: Hadzijaniszné Szilvási Zsófia.

 

A döntő 2020. június 11- én 14:00 órakor kerül megrendezésre a

Kempelen Farkas Gimnáziumban (1223 Budapest Közgazdász u. 9-11.)

 

Eredményükhöz szívből gratulálunk, további szép sikereket kívánunk!

 

 

 

 

 

Mozaik Országos Tanulmányi Verseny

 

Madas Gergő Barnabás 2.a osztályos tanulónak szintén gratulálunk a szép teljesítményért!

Madas Bálint Máté 4.a osztályos tanulónak szintén gratulálunk a szép teljesítményért!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Esztétikus Csapatgimnasztika Világkupa

 

 

Kutasy Kinga 7.a.

osztályos tanuló

 

Az Esztétikus Csapatgimnasztika Világkupa nemzetközi Challenge Cup versenyén junior kategóriában az MTK Aster csapatával 10. , a Spark Cup nemzetközi versenyen junior kategóriában 7. helyezést ért el.

 

 

Gratulálunk neki!

 

Kerületi Floorball Bajnokságon

 

 

Kerületi Floorball Bajnokságon

3. helyezést ért el.

Báthory Ágnes 8.b

Szipőcs Vera 8.b

Toperczer Júlia 8. b

Molnár Rozina 8. a

Kerék Luca 8.a

 

 

 

Gratulálunk nekik!

 

Kerületi Szavalóverseny

 

 

 

 

Bánya Erik 1.b

osztályos tanuló

 

A Kerületi szavalóversenyen I. helyezést ért el.

 

Felkészítő tanára: Dr. Hámoriné Makai Zsuzsanna

 

Gratulálunk neki!

 

 

2019. nov.15-én az Amfiteátrum kupán vettünk részt.

Ezt a matematikai versenyt budapesti 5. és 6.osztályosok körében rendezik meg.

A versenyen nagyon szép eredmények születtek.

 

Iskolánk csapata

I. helyezést

ért el, ezzel megnyerte a vándorkupát, melyet 1 évig őrizhetünk.

A csapat tagjai:

Feith Benedek 5.b

Toperczer Laura 5.b

Szipőcs Levente 6.b

Szűcs Péter 6.b

 

Mind a négy tanuló egyéni versenyben is díjazott lett, sok-sok élménnyel és ajándékkal tért haza.

Szipőcs Levente 6.b   3. helyezés

Feith Benedek 5.b       4. helyezés

Toperczer Laura 5.b   6. helyezés

Szűcs Péter 6.b  20. helyezés

Mindannyian Kürtössy Emese tanárnő tanítványai.

 

Gratulálunk Nekik!

 

2019.11.09-én Zöldesi József 6.b osztályos tanulónk a Magyar brazil- jiu jitsu nyílt bajnokságon
korosztályában első helyezést ért el.

2019.11.23-án a Szeged Grappling bajnokságon

 

Gi Grappling -1. helyezés

NoGi Grappling -1. helyzés

 


Gratulálunk Neki!

 

 

 

Hungarian Open nemzetközi karate versenyen

November 9-én a Hungarian Open nemzetközi karate versenyen 12 éves lány kata kategóriában

Kádár Anna Berta 7.b osztályos tanulónk 2. helyezést ért el.

 

Gratulálunk neki!

 

A Jókai Klub által kiírt meseíró pályázaton

 Mamuzsich Mara 4.a osztályos tanuló 2. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Bodzsár Istvánné

 

A három hegy titka

 

Gratulálunk neki!

 

Akrobatikus rock and roll junior kategóriás nagyformációban

Moldován Zora

 

Világkupa, Slavonski Brod,
Horvátország 2. hely.

 

Világbajnokság, Prága,
Csehország 3. hely

 

Európabajnokság Harkiv,
Ukrajna 4. hely

 

Junior kisformációban:

Szlovák nemzetközi kupa 1. hely

 

Gratulálunk neki!

 

 

A kerületi szépolvasó versenyen

 

Bence Lujza 4.a osztályos tanuló 1. helyezést ért el a kerületi szépolvasó versenyen.

Felkészítő tanára: Bodzsár Istvánné

 

Gratulálunk neki!

 

 

2018/2019 Tanév

 

A Város és Faluvédők Szövetsége ( Hungaria Nostra)  Fiatalok az épített és természeti környezet védelméért című országos pályázatán

 

A Város és Faluvédők Szövetsége ( Hungaria Nostra)  Fiatalok az épített és természeti környezet védelméért című országos pályázatán különdíjat nyertek a 2.a. osztály tanulói ,, TAVASZVÁRÁS VIVALDI ZENÉJÉRE,,  c. festményükkel!

A díjátadó ünnepségre szombaton délelőtt a Budapesti Történeti Múzeum Barokk Udvarában került sor.

Határon túlról is érkeztek díjazott gyerekek 8-tól18 éves korig.

 

Gratulálunk Fosztó Luca Róza, Szabó Fülöp, László Rozina, Dechmel Lujza, Ulrich Margit, Tönköl Anna, Emry Jonatán, Kludovácz Lydia, Bilibók András, Nardai Réka, Sainidi-Fábri Thália tanulóknak és Németh Márta tanítónak!

 

 

 

 

 

 

 

Nagy Digitális kaland

 

Pénteken iskolánk is egyik helyszíne volt az országos szintű "Nagy Digitális kaland című vetélkedőnek!. Az egy órás, élő, online vetélkedőn országosan kb 3000 diák 3 fős csapatokbanvett részt. Iskolánkból is több csapat nevezett. Kategóriánként az első 10 csapatatot díjazzák, amire május 10-én kerül sor. Nagyszerű eredmény született. Iskolánkból az 5-6. osztályos kategóriában két csapat is az első 10 között van.

Diószegi Erzsébet, Szántó Dániel, Greskovics Ádám 6. b osztályos

valamint Szipőcs Levente, Takács Dániel, Zöldesi József 5.b osztályos tanulóink csapata. Ők tehát május 10-én a központi eredményhirdetésen fogják megtudni pontos helyezésüket. A többi csapat a Nagy digitális kaland weboldalán tájékozódhat majd elért eredményéről.

 

https://www.nagydigitaliskaland.hu/past/2019

 

 

Nagyszerű teljesítményükhöz szívből gratulálunk!

 

 

 

 

 

 

Simonyi helyesírási verseny
Kárpát-medencei döntőjén

 Szipőcs Levente Bendegúz 5. B osztályos tanuló 5. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Oláhné Németh Ildikó



Gratulálunk neki!

Bence Lujza III./a osztályos tanuló a ma megrendezett XII. Országos Prózamondó Versenyen I. helyezést ért el.

Gratulálunk neki!

 

Esztétikus Csapatgimnasztika 2019. évi Országos Bajnokságon.

 

 

 

 

 

 

Kutasi Kinga 6.a az MTK Aster csapatával junior kategóriában aranyérmes lett az

 

Farkas Kamilla 6.a az MTK Violet csapatával gyermek 12-14 éves kategóriában szintén aranyérmet nyert.

 

Gratulálunk!

 

 

XII. Országos Prózamondó Verseny

 

Diákolimpia

Mezei futás Budapest bajnokságon Mészáros Emma 7.b és Molnár Bence 8.b osztályos tanulóink III. helyezést értek el. Ezzel továbbjutottak az országos döntőbe.

A diákolimpia országos döntőjében Mészáros Emma 7., Molnár Bence 19. helyezést ért el.

 

 

Gratulálunk!

 

 

 

 

 

A XII. kerület Sportjáért 2018

Mészáros Emma 7.b osztályos tanulónk "A XII. kerület Sportjáért 2018"

kitüntető címben részesült.

Gratulálunk!

 

Logo Számítástechnika verseny

Szántó Dániel 6.b osztályos tanuló a Logo Számítástechnika Verseny Országos döntőjében, a három fordulóban elért összesített eredménye alapján,
a 86 döntőbe jutott tanuló közül
a 41. helyen végzett.
Felkészítő tanár: Andorné Nagy Irén.

 

Gratulálunk!

 

 

Atlétikai bajnokság

I. hely: Jánk Márk 8.b, 100 m síkfutás, kislabdahajítás

            Molnár Bence 8.b, 1500 m síkfutás (kerületi csúcs)

            Mészáros Emma 7.b, 1500 m síkfutás

II. hely: Virág Anna 8.b, 300 m síkfutás

            Hábetler Sára 8.a, kislabdahajítás

III. hely: Jánk Márk 8.b, 300 m síkfutás

              Virág Anna 8.b, 100 m síkfutás

V. hely: Németh Natasa 7.b, 300 m síkfutás

 

 

Gratulálunk nekik!

 

 

Párbajtőr Diákolimpia

A hét végén rendezett Párbajtőr Diákolimpia Országos Döntőjében Divényi Levente 4. b osztályos tanuló a Kós Károly Általános Iskola képviseletében indult, és a 64 versenyzőből az iskolák közötti versenyben az 5. helyezést ért el.

 

Gratulálunk!

 

 

 

 

 

Curie Kémia Emlékverseny

A Curie Kémia Emlékverseny területi döntőjében Kiss Lénárd 7.b osztályos
tanuló 3.helyezést ért el.

Eredménye alapján az országos döntőbe jutott.

Felkészítő tanára: Kovács Erzsébet

 

Gratulálunk!

 

 

 

A Zrínyi Ilona matematika verseny

A Zrínyi Ilona matematika versenyen körzeti fordulójában  Kós Károly Általános Iskola tagintézmény elnyerte a "LEGEREDMÉNYESEBB ÁLTALÁNOS ISKOLA " kitüntető címet és a vele járó vándorserleget a 2019-es évre!

 

 


XXVII. Teleki Pál Kárpát-medencei Országos Földrajz- Földtan Verseny

 

A XXVII. Teleki Pál Kárpát-medencei Országos Földrajz- Földtan Verseny kerületi fordulójában a 7. évfolyamon 6. lett Mallár-Varga Karolina (7. a), a 8. évfolyamon 1. helyen végzett Eörsi Zsuzsanna (8. a), aki a verseny fővárosi fordulójába jutott. Felkészítő tanáruk: Matusné Szaniszló Katalin

 

Gratulálunk!

 

 

 

 

 

 

XXII. Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási Verseny

A XXII. Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási Verseny fővárosi fordulóján Szipőcs Levente 5. b osztályos tanuló
első helyezést ért el.

Levente képviseli iskolánkat, a XII. kerületet, valamint Budapestet a Kárpát-medencei fordulón.

 

A kiváló teljesítményhez gratulálunk!

 

Felkészítő tanár: Oláhné Németh Ildikó

 

 

Informatika Alkalmazói verseny

 A kerületi Informatika Alkalmazói versenyen tanulóink a következő
eredményeket érték el:

 

Prezentáció kategóriában:

Markovits Karolina   5. hely

Fülöp Anna  4. hely

 

Szövegszerkesztés kategóriában:

Ferenczi Zerind 4. hely
Fosztó Mátyás 2. hely - eredményével a fővárosi döntőbe jutott.

 

 Felkészítő tanáruk Andorné Nagy Irén.

 

Gratulálunk az eredményekhez!
Matyinak további sikeres felkészülést
és jó versenyzést kívánunk!