Versenyeredmények

2022/2023 Tanév

 

A Bolyai Matematika Csapatverseny Országos döntője

 

A Bolyai Matematika Csapatverseny Országos döntőjében

 

4. helyezést ért el

az 5. b osztályos Mittomén nevű csapat.

 

Tagjai: Csonka Nimród, Fodor Tamás, Granik Szilvágyi Dániel Leon, Vida Zétény

 

Felkészítő tanáruk: Kürtössy Emese

 

Gratulálunk a munkájukhoz!

 

 

Bolyai területi (Közép-Buda) anyanyelvi verseny

1. helyezett

 

Osztály:  5. b

Csapatnév: Mitomén

 

1. diák: Csonka Nimród

2. diák: Fodor Tamás

3. diák: Granik-Szilvágyi Dániel Leon

4. diák: Verebély Júlia Éva

 

Felkészítő tanár: Csörnök Tamás

 

6. helyezett

 

Osztály: 8 c

Csapatnév: Ralyosan

 

1. diák: Schwieters Benedek

2. diák: Szabó Artúr

4. diák: Zajtai Szilárd

 

Felkészítő tanár: Németh Ildikó

 

Közép-Buda tanári fődíj: Németh Ildikó

 

Szívből gartulálunk!

RAJZPÁLYÁZAT

Az Advent a Hegyvidéken rendezvény alkalmával meghirdetett

"Advent kincse" című rajzpályázatra nagy lelkesedéssel készültek iskolánk alsó tagozatos tanulói.
Sok gyönyörű alkotás született, melyek elnyerték a zsűri tetszését is.

 

1. helyezett: Ananguren-Vasvári Fabianna 2.a

2. helyezett: Báron Emma Rebeka 2.a

Felkészítő tanár: Kovács Eszter

 

3. helyezett: Fülöp Gergely 1.a

Felkészítő tanár: Kostkáné Perlik Tímea

 

 

A MONTÁGH IMRE EMLÉKÉRE RENDEZETT „MONDD KI SZÉPEN!” FŐVÁROSI SZÉPOLVASÁSI VERSENY

 

Szépolvasási versenyen részt vett:

 

Lukovics Tünde (4.a)

 

3. helyezést ért el

 

Felkészítő tanár: Kostkáné Perlik Tímea

 

Gratulálunk neki!

 

 

 

 

A Jókai Klub által meghirdetett
"Hegyvidéki mesék" című meseíró pályázaton

 

Az Országos Versmondó Versenyen részt vettek az következő gyerekek:

 

    Torzsa Dániel (4.a)

    Árki Lilla Panka (2.b)

    Szemelyácz Janka Bonita (1.a)

    Kelemen Zsófia (1.a)

    Fülöp Gergely (1.a)

 

Fülöp Gergely különdíjat nyert!

 

Felkészítő tanár: Kostkáné Perlik Tímea

 

Gratulálunk nekik!

 

 

 

 

II. hely Justin Olivia meséje

a mese itt olvasható

 

 III. hely Tönköl Anna meséje

a mese itt olvasható

 

Külödíjat kapott Novák Hanna meséje

a mese itt olvasható

 

Mindhárman a 6.a osztály tanulói, felkészítő tanáruk: Tormássy Mária Csilla, akinek tanítványaihoz szívből gratulálunk!

 

 

Simonyi Zsigmond Kárpát- medencei helyesírási verseny, iskolai forduló

 

5.évf:

I. hely: Tamáska Borbála 5.a

II. hely: Gulyás-Dobó Szofi  5.a

III. hely: Flier Emma, Madas Barnabás  5.a

 

6.évf:

I. hely: Bazsa Borbála 6.b

II. hely: Huszák András 6.b

III. hely: Fröhlich Franka, Puskás Dóra 6.b

 

7.évf:

I. hely: Décsi Levente 7.b

II. hely: Fodor Wanda 7.a

III. hely: Kákosy Boglárka 7.a

 

8.évf:

I. hely: Kánya Fanni 8.a

II. hely: Hajdu Janka Csenge 8.c

III. hely: Melléthei-Barna Borbála Anna 8.b

 

 

November 25-én zajlott az Árpád Gimnáziumban az Amfiteátrum Kupa matematikaverseny

5.és 6. osztályos tanulóknak.

Iskolánkból a következő tanulók lettek díjazottak:

 

5. évfolyamon:

Csonka Nimród és Fodor Tamás 5.b,
Madas Gergő Barnabás, Vadócz

Dominkos és Győr Éva Nina 5.a osztályos tanulók.

 

6. évfolyamon:
Leiblinger Ábris és Huszák András a 6.b-ből.

 

A csapatversenyen iskolánk csapata 1. helyezést ért el.


 A csapat tagjai: Csonka Nimród,

Fodor Tamás, Leiblinger Ábris és Huszák András.

 

Szívből gratulálunk a versenyzőknek és tanáraiknak: Kürtössy Emesének és Borbély Juditnak.

 

 

Magyar Ifjúsági Góbajnokság

Barcza Bende 3.b

Magyar Ifjúsági Góbajnokság I. helyezését hozta el, a 12 évesek korosztályában.

Gratulálunk neki!

 

 

 

Kerületi Mezei Futóverseny

 

III. korcsoport fiú: egyéni - II. hely Schmidt Félix 6.b

                            csapatverseny - II. hely Pető-Vince Jónás 6.a, Schmidt Félix 6.b, Vargyas Balázs 6.a, Zubor Péter 6.b

 

III. korcsoport lány: csapatverseny - III.hely Herbert Laura 6.a, Kocsis Johanna 6.b, Puskás Dóra 6.b, Sióréti Johanna 6.a

 

IV. korcsoport fiú: egyéni - I. hely Urbanics Roland 7.b

                            csapatverseny - III.hely Országh Benedek 8.b, Plumpton Milán 8.a, Urbanics Roland 7.b, Zajtai Szilárd 8.c

 

Felkészítő tanárok: Láng Noémi, Szladics Péter

 

 

 

 

 

 

A Bolyai Matematika Csapatverseny körzeti fordulójának iskolánk évfolyamonkénti legjobb eredményei a következők.

Ők a díjazottak,  akik az első 6 helyezett között végeztek.

 

 6. helyezett a 4. b osztályos   Kósos Macskák csapata

 

    Décsi Bence

    Réthy Adrián

    Vantongelen Noah

    Koszti Trevisz

 

Felkészítő tanár: Dr. Hámoriné Makai Zsuzsanna

 

2. helyezett az 5.b  osztályos  Mittomén nevű csapat. Az országos döntőbe jutottak.

 

    Csonka Nimród

    Fodor Tamás

    Granik Szilvágyi Dániel Leon

    Vida Zétény

 

Felkészítő tanár: Kürtössy Emese

 

5. helyezett a 7. b osztályos  Dundó csapat

 

    Prosits Dénes

    Glasznov Ádám

    Csonka Bertalan

    Roszkos Vilmos

 

Felkészítő tanár: Kürtössy Emese

 

6. helyezett a  8. b osztályos Gazsi nevű csapat

 

    Gyurkovics Marcell

    Divényi Levente

    Országh Benedek Vladimir

    Polgár Zétény

 

Felkészítő tanár: Kürtössy Emese

 

 

 

 

2021/2022 Tanév

 

 

 

Az Öveges József Országos Fizikaverseny budapesti fordulójában Gyurkovics Máté 8.b osztályos tanuló 10. helyezést ért el.

 

A Curie Kémiaverseny országos döntőjében  Takáts Dániel 8.b osztályos tanuló 10. helyezést ért el.

 

Gratulálunk nekik!

Felkészítő tanár : Kovács Erzsébet

 

 

 

 

SAKK

 

Sólyom Eszter 4.a

Gráf Blanka 4.b

Bálint Léna Róza 4.b

Somfai Barka Anna 2.b

 

I-II. Korcsoportos Diákolimpia

lány 2021/2022. tanév országos döntőjében VI. helyezést ért el

 

Felkészítő tanáruk: Gyulai Dávid Mátyás

 

Fosztó Luca Róza 5.a

 

Tavaszi Tréfás Örömíjász versenyén

Gyerek Lány Tradicionális kategóriában II. helyezést ért el.

 

Gratulálunk neki!

 

 

Kerületi vers- és prózamondó verseny eredményei

 

5-6. oszt. próza

I. hely:  Bencze Lujza 6.a

Felkészítő tanára: Oláhné Németh Ildikó

7-8. oszt. vers

I. hely:  Polgár Zétény 7.b

Felkészítő tanára: Csörnök Tamás

7-8. oszt. próza

I. hely:  Gulyás Dóra 8.a

Felkészítő tanára: Csörnök Tamás

 

Komplex Anyanyelvi Verseny

 

kertületi 1. hely:  Szerencsés Teréz 4.b
fővárosi fordulóba jutott

Felkészítő tanára: Bojtor Vanda

 

 

 

 

 

 

Aranyérem a Gó ifjúsági Európa-bajnokságon

 

Barcza Bende az U12 kategóriában 8 évesen nyerte meg a Prágában a 2022-es Gó ifjúsági Európa-bajnokságot. Ebben a korosztályban az Eb-k története során ez az első magyar aranyérem, és ezzel az eredménnyel Bende kvalifikált a nyáron megrendezésre kerülő világbajnokságra is.

 

- 2021 jún. 18. Nemzeti Utánpótlás Bajnokság (U12) 1. hely

- 2021 nov. 6. Magyar Ifjúsági Góbajnokság (U12) 1. hely

- 2021 okt. 15-17. Ifjúsági Európa-bajnokság

               - páros: 3. hely (U16)

               - egyéni: 18. hely (U12)

- 2021 júl. 11-18. Seygo Európa-kupa, Horvátország 3. hely (U12)

 

Matematika (1. osztályosként):

- 2020/21 Mozaik Országos Tanulmányi Verseny Matematika 1. osztály - 7. hely

- 2020/21 Mozaik Országos Tanulmányi Verseny Matematika 2. osztály - 24. hely

 

 

 

 

 

 

Barcza Borának (5.a)

 

Gó:

- 2021 jún 13. Szellemi Sportok Nemzeti Diákverseny Sorozat (Lány U12) 1. hely

- 2021 nov. 6. Magyar Ifjúsági Góbajnokság (U12) 3. hely

 

Angol/Tudomány:

- 2020/21 Mozaik Országos Tanulmányi Verseny Science 3-4. osztály - 2. hely

- 2020/21 Mozaik Országos Tanulmányi Verseny General Knowledge 3-4. osztály - 2. hely

 

 

 

 

Montágh Imre emlékére rendezett Fővárosi Szépolvasási Verseny kerületi fordulóján

Sólyom Eszter 4.a osztályos tanulónk II. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Horvát Eleonóra

Gratulálunk!

 

Az iskolai Vers- és prózamondó verseny helyezettjei

1-2. évfolyam

I. helyezett: Árki Lilla 1.b

Tanítója: Dr. Hámoriné Makai Zsuzsanna

II. helyezett: Szabó Sára 2.a

III. helyezett: Szelényi András 2.a

Tanítójuk: Kostkáné Perlik Tímea

 

3-4. évfolyam

I. helyezett: Torzsa Dániel 3.a

Tanítója: Oszkóné Finy Bernadett

II. helyezett: Gulyás – Dobó Szofi 4.a

Tanítója: Horvát Eleonóra

III. helyezett: Bánya Erik 3.b

Tanítója: Zsabokorszky Andrea

 

Különdíjas: Svastits Anna 4.b

Tanítója: Bojtor Vanda

 

Minden résztvevő tanulónak gratulálunk a lelkiismeretes felkészülésért, a bátor kiállásért és színvonalas előadásért.

 

 

 

 

A Bolyai Természettudományi Csapatverseny Országos Döntőjében, 8. évfolyamon, a "Kávé" csapat  2. helyezést ért el.

Csapattagok: Szipőcs Levente, Kávai Ádám, Takáts Dániel, Szűcs Péter

Felkészítő tanárok: Matusné Szaniszló Katalin, Kovács Erzsébet

 

 

 

 

 

 

 

 

Az Öveges József Országos Fizikaverseny 1. fordulójában elért eredménye alapján Gyurkovics Máté 8.b osztályos tanuló a budapesti fordulóba jutott.

A Curie Kémiaverseny 1. fordulójában elért eredménye alapján Takáts Dániel a területi döntőbe jutott.

A Hevesy György Kémiaverseny kerületi fordulójában elért eredménye alapján Kristó Ágnes 7.b és Takáts Dániel 8.b osztályos tanuló a budapesti fordulóba jutott.

Felkészítő tanár: Kovács Erzsébet

 

 

 

 

A sakk diákolimpián

 

 

Alsós lányok: (A mellékelt képen /1. kép/ Barka nincs rajta sajnos)

I. helyet értek el

Sólyom Eszter

Gráf Blanka

Bálint Léna Róza

Somfai Barka Anna

 

Alsós fiúk:

1. csapat: /2. kép/

 IV. helyet értek el:

Schmidt Leon

Koszti Trevisz

Réthy Adrián

Vantongelen Noah

Tóth Márton Dániel

Szegedy-Maszák András

 

2. csapat: /3. kép/

Ők is nagyon szépen küzdöttek, ők kicsit hátrébb végeztek

Eörsi András

Csonka Nimród

Barcza Bende

Balog Dávid Oszkár

Puskás Dávid

Ullrich Gedeon Márton

 

Felsős fiúk: /4. kép/

III. helyet értek el

Schmidt Félix

Rudnyik Vszevolod

Leiblinger Ábris

Beczner Balázs

 

 

 

 

 

 

II. MAJOR-minor házibajnokság eredményei

(egy híján 50 résztvevő)

 

Az 5.-6. évfolyamon a hétfői Diákolimpia 1-2. helyezettjei nyerték az iskolai versenyt is.

 

1.helyezett: Schmidt Félix 5.b

2. helyezett: Rudnyik Vszevolod 5.b

3. helyezett: Leiblinger Ábris 5.b

 

 3-4. évfolyamon dupla holtversennyel

 

1.helyezett: Schmidt Leon és Réthy Adrián 3.b

3.helyezett: Sólyom Eszter 4.a és Vantongelen Noah  3.b

Lányok között még Szerencsés Teréz (4.b) és Herbert Aliz Adél (3.a) szerepelt legjobban.

 

Az 1-2. évfolyamon:

1. helyezett Puskás Dávid 2.b

2. helyezett Balog Dávid 1.b

3. helyezett Somfai Barka 2.b

 

Az elsősök között még nagyszerűen szerepelt Bodroghelyi Huba (1.a), a lányoknál meg kell említeni Bokros Hannát (2.b, 2 nyerés, 1 döntetlen) és Báron Emma Rebekát (1.a), aki csak az első 3 fordulóban vett részt, így 1 győzelemmel büszkélkedhet.

 

Minden lelkes résztvevőnek gratulálunk, további szép sikereket kívánunk.

 

Köszönjük a segítséget Benyeda Tibor versenybírónak és a helyi szervezőknek: Dalmy-Sallai Beátának, Dalmy Gábornak
és Gyulai Dávid Mátyásnak.

 

 

 

 

2020/2021 Tanév

 

 

 

 

Takáts Dániel 7.b osztályos tanuló, a Hevesy György Kémiaverseny budapesti fordulójában
elért eredménye alapján a verseny országos döntőjébe jutott.

 

Felkészítő tanáruk Kovács Erzsébet

 

Gratulálunk!

 

 

 

 

 

Varga Tamás Matematika Verseny országos döntő

 

Takáts Dániel 71. Szipőcs levenete 85. helyen végzett.

 

Felkészítő tanáruk Kürtössy Emese

 

Gratulálunk!

 

 

A Hevesy György Kémiaverseny kerületi fordulójában

 

Szendrői Bori 7.a osztályos tanuló 6. helyezést,
Takáts Dániel 7.b osztályos tanuló

1. helyezést ért el.

Eredménye alapján mind a két tanuló tovább jutott a fővárosi fordulóba.

 

Takáts Dániel, a Curie Kémia Emlékverseny területi fordulójában elért eredménye alapján tovább jutott az országos döntőbe.

 

Felkészítő tanár: Kovács Erzsébet

 

 

 

 XXIV. Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási versenyen a 2. fordulóba jutott

 

 

7. Szipőcs Levente  Felkészítő tanár: Oláhné Németh Ildikó

8. Bundovics Melinda  Felkészítő tanár: Sasvári Zsuzsanna

8. Kutasy Kinga  Felkészítő tanár: Sasvári Zsuzsanna

8. Kádár Anna Berta  Felkészítő tanár: Oláhné Németh Ildikó

 

A tantermen kívül folyó oktatásra való tekintettel a 2. forduló időpontja az eredetileg tervezett márciusi időpont helyett:

– 5–6. évfolyam: 2021. április 15. 14:00 óra

– 7–8. évfolyam: 2021. április 15. 15:00 óra

 

A TOVÁBBIAKBAN A  JÁRVÁNY MIATT KIALAKULÓ VÁLTOZÁSOKRÓL ÉRTESÍTJÜK ÖNÖKET!

 

 

Továbbjutott a Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz-Földtan Verseny fővárosi fordulójába

 

Takáts Dániel (7.b). A Herman Ottó Kárpát-medencei Biológiaverseny fővárosi fordulójába Bodányi Brigitta (7.a), Tölgyesi Johanna (7.b), Vass Édua (7.a) jutottak tovább.

A verseny áprilisban lesz megtartva.

 

Felkészítő tanáruk: Matusné Szaniszló Katalin

 

 

 

Országos Gyermekmentő Szolgálat, biztonságos internethasználat címmel pályázatot hirdetett általános iskolások, és gimnazisták számára.

 

Képregény kategóriában

 

Jakab Dóri 8.b

1. helyezést ért el,

pályamunka

 

Mém kategóriában pedig

 

Márkos Kálmán Iason

7.a osztályos tanuló

 1. helyezést ért el.

Pályamunka

 

Felkészítő tanáruk: Piry Anikó

 

Gratulálunk!

 

 

Bolyai Természettudományi Csapatverseny

körzeti fordulójának eredménye

 

 

Az eredmények innen tölthetők le.

 

Gratulálunk!

 

 

 

 

Országos Gyermekmentő Szolgálat, biztonságos internethasználat címmel pályázatot hirdetett általános iskolások, és gimnazisták számára.

 

Képregény kategóriában

 

Jakab Dóri 8.b

1. helyezést ért el,

pályamunka

 

Mém kategóriában pedig

 

Márkos Kálmán Iason

7.a osztályos tanuló

 1. helyezést ért el.

Pályamunka

 

Felkészítő tanáruk: Piry Anikó

 

Gratulálunk!

 

 

 

 

Német nyelvi Országos Általános Iskolai Tanulmányi Verseny fővárosi fordulójába jutott tanulóink:

 

Szendrői Borbála 7.a, Csekei Domonkos, Bundovics Melinda, Fodor Lilla, Zsovák Domokos 8.a osztályos tanulók.

 

 

Felkészítő tanáruk: Sike József

 

 

Sikereikre büszkék vagyunk, gratulálunk!

 

 

 

 

A Jókai Klub 2020 razpályázatán

 

Bazsa Borbála Lilla 4.b
I. helyezést,

 

Frönlich Franka 4.b

III. helyezést ért el.

 

rajzversenyJókai:
https://www.jokaiklub.com/rajzverseny

 

Felkészítő tanár : Dalmy Gábor

 

Többi résztvevő tanulónk alkotásához is szívből gratulálunk!

 

 

A Te sztorid! című rövidfilmes és animációs pályázaton

 

Stachowski Jan
1. helyezést ért el.

 

pályázati animáció:
https://www.youtube.com/watch?v=J2WJWLcpbwc

 

 

Kimagasló eredményéhez szívből gratulálunk, további szép sikereket kívánunk!

 

 

 

 

 

Országos Nemzetiségi Nyelvi Verseny 2020

 

Sainidis-Fábry Konstantin 8.a osztályos tanuló

az Országos Nemzetiségi Nyelvi Versenyen

 

görög nyelv és irodalom kategóriában

1. helyezést,

 

görög népismeret kategóriában

3. helyezést ért el.

 

Felkészítő tanára: Elli Siapanidou

 

 

 

 

 

 

 

2019/2020 Tanév

 

Zrínyi Ilona Matematikaverseny 2020

 

Granik Szilvágyi Dániel  2.b osztályos tanulónk a Zrínyi Ilona Matematikaverseny Budapest VI. körzeti fordulóján 
a  2. osztályosok között  egyéniben XII. helyezést, csapatban első helyezést ért el.

 

Felkészítő tanár :

Bojtor Gáborné

 

 

Szép eredményéhez szívből gratulálunk, további szép sikereket kívánunk!

 

 

 

 

 

Zrínyi Ilona Matematikaverseny 2020

 

Döntőbe jutott tanulóink:

Sólyom Eszter 2. a osztály. Felkészítő tanára: Kostkáné Perlik Tímea.

Leiblinger Ábris 3.b. osztály. Felkészítő tanára: Hadzijaniszné Szilvási Zsófia.

 

A döntő 2020. június 11- én 14:00 órakor kerül megrendezésre a

Kempelen Farkas Gimnáziumban (1223 Budapest Közgazdász u. 9-11.)

 

Eredményükhöz szívből gratulálunk, további szép sikereket kívánunk!

 

 

 

 

 

Mozaik Országos Tanulmányi Verseny

 

Madas Gergő Barnabás 2.a osztályos tanulónak szintén gratulálunk a szép teljesítményért!

Madas Bálint Máté 4.a osztályos tanulónak szintén gratulálunk a szép teljesítményért!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Esztétikus Csapatgimnasztika Világkupa

 

 

Kutasy Kinga 7.a.

osztályos tanuló

 

Az Esztétikus Csapatgimnasztika Világkupa nemzetközi Challenge Cup versenyén junior kategóriában az MTK Aster csapatával 10. , a Spark Cup nemzetközi versenyen junior kategóriában 7. helyezést ért el.

 

 

Gratulálunk neki!

 

Kerületi Floorball Bajnokságon

 

 

Kerületi Floorball Bajnokságon

3. helyezést ért el.

Báthory Ágnes 8.b

Szipőcs Vera 8.b

Toperczer Júlia 8. b

Molnár Rozina 8. a

Kerék Luca 8.a

 

 

 

Gratulálunk nekik!

 

Kerületi Szavalóverseny

 

 

 

 

Bánya Erik 1.b

osztályos tanuló

 

A Kerületi szavalóversenyen I. helyezést ért el.

 

Felkészítő tanára: Dr. Hámoriné Makai Zsuzsanna

 

Gratulálunk neki!

 

 

2019. nov.15-én az Amfiteátrum kupán vettünk részt.

Ezt a matematikai versenyt budapesti 5. és 6.osztályosok körében rendezik meg.

A versenyen nagyon szép eredmények születtek.

 

Iskolánk csapata

I. helyezést

ért el, ezzel megnyerte a vándorkupát, melyet 1 évig őrizhetünk.

A csapat tagjai:

Feith Benedek 5.b

Toperczer Laura 5.b

Szipőcs Levente 6.b

Szűcs Péter 6.b

 

Mind a négy tanuló egyéni versenyben is díjazott lett, sok-sok élménnyel és ajándékkal tért haza.

Szipőcs Levente 6.b   3. helyezés

Feith Benedek 5.b       4. helyezés

Toperczer Laura 5.b   6. helyezés

Szűcs Péter 6.b  20. helyezés

Mindannyian Kürtössy Emese tanárnő tanítványai.

 

Gratulálunk Nekik!

 

2019.11.09-én Zöldesi József 6.b osztályos tanulónk a Magyar brazil- jiu jitsu nyílt bajnokságon
korosztályában első helyezést ért el.

2019.11.23-án a Szeged Grappling bajnokságon

 

Gi Grappling -1. helyezés

NoGi Grappling -1. helyzés

 


Gratulálunk Neki!

 

 

 

Hungarian Open nemzetközi karate versenyen

November 9-én a Hungarian Open nemzetközi karate versenyen 12 éves lány kata kategóriában

Kádár Anna Berta 7.b osztályos tanulónk 2. helyezést ért el.

 

Gratulálunk neki!

 

A Jókai Klub által kiírt meseíró pályázaton

 Mamuzsich Mara 4.a osztályos tanuló 2. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Bodzsár Istvánné

 

A három hegy titka

 

Gratulálunk neki!

 

Akrobatikus rock and roll junior kategóriás nagyformációban

Moldován Zora

 

Világkupa, Slavonski Brod,
Horvátország 2. hely.

 

Világbajnokság, Prága,
Csehország 3. hely

 

Európabajnokság Harkiv,
Ukrajna 4. hely

 

Junior kisformációban:

Szlovák nemzetközi kupa 1. hely

 

Gratulálunk neki!

 

 

A kerületi szépolvasó versenyen

 

Bence Lujza 4.a osztályos tanuló 1. helyezést ért el a kerületi szépolvasó versenyen.

Felkészítő tanára: Bodzsár Istvánné

 

Gratulálunk neki!

 

 

2018/2019 Tanév

 

A Város és Faluvédők Szövetsége ( Hungaria Nostra)  Fiatalok az épített és természeti környezet védelméért című országos pályázatán

 

A Város és Faluvédők Szövetsége ( Hungaria Nostra)  Fiatalok az épített és természeti környezet védelméért című országos pályázatán különdíjat nyertek a 2.a. osztály tanulói ,, TAVASZVÁRÁS VIVALDI ZENÉJÉRE,,  c. festményükkel!

A díjátadó ünnepségre szombaton délelőtt a Budapesti Történeti Múzeum Barokk Udvarában került sor.

Határon túlról is érkeztek díjazott gyerekek 8-tól18 éves korig.

 

Gratulálunk Fosztó Luca Róza, Szabó Fülöp, László Rozina, Dechmel Lujza, Ulrich Margit, Tönköl Anna, Emry Jonatán, Kludovácz Lydia, Bilibók András, Nardai Réka, Sainidi-Fábri Thália tanulóknak és Németh Márta tanítónak!

 

 

 

 

 

 

 

Nagy Digitális kaland

 

Pénteken iskolánk is egyik helyszíne volt az országos szintű "Nagy Digitális kaland című vetélkedőnek!. Az egy órás, élő, online vetélkedőn országosan kb 3000 diák 3 fős csapatokbanvett részt. Iskolánkból is több csapat nevezett. Kategóriánként az első 10 csapatatot díjazzák, amire május 10-én kerül sor. Nagyszerű eredmény született. Iskolánkból az 5-6. osztályos kategóriában két csapat is az első 10 között van.

Diószegi Erzsébet, Szántó Dániel, Greskovics Ádám 6. b osztályos

valamint Szipőcs Levente, Takács Dániel, Zöldesi József 5.b osztályos tanulóink csapata. Ők tehát május 10-én a központi eredményhirdetésen fogják megtudni pontos helyezésüket. A többi csapat a Nagy digitális kaland weboldalán tájékozódhat majd elért eredményéről.

 

https://www.nagydigitaliskaland.hu/past/2019

 

 

Nagyszerű teljesítményükhöz szívből gratulálunk!

 

 

 

 

 

 

Simonyi helyesírási verseny
Kárpát-medencei döntőjén

 Szipőcs Levente Bendegúz 5. B osztályos tanuló 5. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Oláhné Németh Ildikó



Gratulálunk neki!

Bence Lujza III./a osztályos tanuló a ma megrendezett XII. Országos Prózamondó Versenyen I. helyezést ért el.

Gratulálunk neki!

 

Esztétikus Csapatgimnasztika 2019. évi Országos Bajnokságon.

 

 

 

 

 

 

Kutasi Kinga 6.a az MTK Aster csapatával junior kategóriában aranyérmes lett az

 

Farkas Kamilla 6.a az MTK Violet csapatával gyermek 12-14 éves kategóriában szintén aranyérmet nyert.

 

Gratulálunk!

 

 

XII. Országos Prózamondó Verseny

 

Diákolimpia

Mezei futás Budapest bajnokságon Mészáros Emma 7.b és Molnár Bence 8.b osztályos tanulóink III. helyezést értek el. Ezzel továbbjutottak az országos döntőbe.

A diákolimpia országos döntőjében Mészáros Emma 7., Molnár Bence 19. helyezést ért el.

 

 

Gratulálunk!

 

 

 

 

 

A XII. kerület Sportjáért 2018

Mészáros Emma 7.b osztályos tanulónk "A XII. kerület Sportjáért 2018"

kitüntető címben részesült.

Gratulálunk!

 

Logo Számítástechnika verseny

Szántó Dániel 6.b osztályos tanuló a Logo Számítástechnika Verseny Országos döntőjében, a három fordulóban elért összesített eredménye alapján,
a 86 döntőbe jutott tanuló közül
a 41. helyen végzett.
Felkészítő tanár: Andorné Nagy Irén.

 

Gratulálunk!

 

 

Atlétikai bajnokság

I. hely: Jánk Márk 8.b, 100 m síkfutás, kislabdahajítás

            Molnár Bence 8.b, 1500 m síkfutás (kerületi csúcs)

            Mészáros Emma 7.b, 1500 m síkfutás

II. hely: Virág Anna 8.b, 300 m síkfutás

            Hábetler Sára 8.a, kislabdahajítás

III. hely: Jánk Márk 8.b, 300 m síkfutás

              Virág Anna 8.b, 100 m síkfutás

V. hely: Németh Natasa 7.b, 300 m síkfutás

 

 

Gratulálunk nekik!

 

 

Párbajtőr Diákolimpia

A hét végén rendezett Párbajtőr Diákolimpia Országos Döntőjében Divényi Levente 4. b osztályos tanuló a Kós Károly Általános Iskola képviseletében indult, és a 64 versenyzőből az iskolák közötti versenyben az 5. helyezést ért el.

 

Gratulálunk!

 

 

 

 

 

Curie Kémia Emlékverseny

A Curie Kémia Emlékverseny területi döntőjében Kiss Lénárd 7.b osztályos
tanuló 3.helyezést ért el.

Eredménye alapján az országos döntőbe jutott.

Felkészítő tanára: Kovács Erzsébet

 

Gratulálunk!

 

 

 

A Zrínyi Ilona matematika verseny

A Zrínyi Ilona matematika versenyen körzeti fordulójában  Kós Károly Általános Iskola tagintézmény elnyerte a "LEGEREDMÉNYESEBB ÁLTALÁNOS ISKOLA " kitüntető címet és a vele járó vándorserleget a 2019-es évre!

 

 


XXVII. Teleki Pál Kárpát-medencei Országos Földrajz- Földtan Verseny

 

A XXVII. Teleki Pál Kárpát-medencei Országos Földrajz- Földtan Verseny kerületi fordulójában a 7. évfolyamon 6. lett Mallár-Varga Karolina (7. a), a 8. évfolyamon 1. helyen végzett Eörsi Zsuzsanna (8. a), aki a verseny fővárosi fordulójába jutott. Felkészítő tanáruk: Matusné Szaniszló Katalin

 

Gratulálunk!

 

 

 

 

 

 

XXII. Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási Verseny

A XXII. Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási Verseny fővárosi fordulóján Szipőcs Levente 5. b osztályos tanuló
első helyezést ért el.

Levente képviseli iskolánkat, a XII. kerületet, valamint Budapestet a Kárpát-medencei fordulón.

 

A kiváló teljesítményhez gratulálunk!

 

Felkészítő tanár: Oláhné Németh Ildikó

 

 

Informatika Alkalmazói verseny

 A kerületi Informatika Alkalmazói versenyen tanulóink a következő
eredményeket érték el:

 

Prezentáció kategóriában:

Markovits Karolina   5. hely

Fülöp Anna  4. hely

 

Szövegszerkesztés kategóriában:

Ferenczi Zerind 4. hely
Fosztó Mátyás 2. hely - eredményével a fővárosi döntőbe jutott.

 

 Felkészítő tanáruk Andorné Nagy Irén.

 

Gratulálunk az eredményekhez!
Matyinak további sikeres felkészülést
és jó versenyzést kívánunk!